CNC laser

Představujeme CNC laser Raptor osazený nejlepší německou technologií od společnosti PRECITEC, která má dlouholetou tradici v procesních hlavách pro CNC lasery a nyní má i kompaktní řešení vláknového laseru fiber. Jedná se o vysoce produktivní řezací laser s kvalitními komponenty s dlouhou životností a výsledkem je precizní a čistý řez. Ovládání CNC laserového řezacího stroje zajišťuje software od Mitsubishi Electric s automatickým rozmístěním výpalků na plech pro optimalizaci využití materiálu. Ke všem našim CNC laserům dodáváme již ve standardu filtrační jednotku s výkonným ventilátorem a nabízíme laserové stroje v různých provedeních.

CNC laser Raptor

Přednosti CNC laseru Raptor:

 • Špičková německá technologie
 • Tuhá obrobená konstrukce laserového stroje
 • Lehká procesní hlava s auto-focusem
 • Dva výměnné stoly u řezacího laseru
 • Intuitivní ovládání v českém jazyce
 • Automatický nesting výpalků na plech
 • Snadná obsluha řezných plynů
 • CNC laser vyrobený v České republice
 • Výroba na zakázku podle přání zákazníka
 • Servis do 24 hodin od nahlášení
 • Vysoká kvalita použitých komponentů
 • Maximální produktivita CNC laseru
 • Efektivní filtrační jednotka k fiber laseru

 Vzorová konfigurace: CNC laser Raptor 3015 2kW

Technické parametry

 • Velikost pracovní plochy: 3100x1600 mm
 • Výkon laserového zdroje: 2 kW
 • Max. tloušťka oceli: 16 mm
 • Maximální rychlost polohování: 100 m/min
 • Přesnost polohování: +-0,02
 • Max. instalační příkon: 23 kW
 • Zdvih po hlavou: 200 mm
 • Odsávání k laserovému řezacímu stroji: 4 200 m3/h

Zahrnuto v ceně

 • Laserový řezací stroj Raptor 3015
 • Laserový zdroj PRECITEC 2 kW
 • Procesní hlava PRECITEC ProCutter
 • Ovládací panel Mitsubishi Electric
 • Filtrační jednotka Raptor Clean Air
 • Doprava a zprovoznění CNC laseru na místě
 • Školení ovládání a udržování laserového stroje
 • Záruční doba 24 měsíců na řezací laser

Volitelná výbava

 • Laserový zdroj IPG
 • 4. osa na řezání trubek a jeklů
 • Procesní hlava LightCutter
 • Otevřená verze laserového řezacího stroje
 • Automatická výměna trysek
 • Robot na zakládání materiálu

Mám zájem o individuální nabídku

Reagujeme na požadavky dnešní doby, a proto přicházíme s CNC laserem Raptor, který spojuje vysokou kvalitu, produktivitu a nízkou pořizovací cenu. Řezací stroj je vybaven vláknovým laserem zajištujícím velmi přesné řezání při vysoké rychlosti a oproti CO2 laserům pracuje s nízkými náklady na údržbu a provoz. Dva výměnné stoly řezacího laseru dovolují nepřetržitý přísun materiálu a minimalizují čas, kdy CNC laser nepracuje. Maximální bezpečnost zajišťuje kapotáž celého laserového stroje, která brání zachycení pohyblivými částmi řezacího laseru  a šíření nebezpečného záření. Samozřejmostí je servisní zásah do 24 hodin od nahlášení. Zajišťujeme záruční i pozáruční servis. S tímto vláknovým laserem můžete řezat téměř všechny kovové materiály. S přidáním 4. rotační osy pak jste schopni pálit laserem do jeklů a trubek.

Detail CNC laseruCNC laserový řezací
       stroj RaptorVýpalek z CNC laseru

CNC laserový řezací stroj

Jsme český výrobce strojů na různé typy obrábění. Vrcholem naší nabídky pálicích strojů pro dělení kovů jsou CNC lasery Raptor. Jedná se o laserový řezací stroj zkonstruovaný pro maximální pracovní nasazení. Tyto CNC laserové řezací stroje pracují s maximální přesností a rychlostí. Procesní hlava LightCutter M je velmi lehká a má automatické ostření pro větší pohodlí obsluhy laserového stroje. Ta už nemusí manuálně nastavovat ohnisko podle zrovna páleného materiálu a jeho tloušťky. Nejvyšší třídou je pak procesní hlava ProCutter 2.0. Pracovní rychlost laserových řezacích strojů ovlivňuje především tloušťka páleného materiálu a výkon laserového zdroje. Rádi Vám doporučíme vhodný výkon laserového řezacího stroje pro Vaši aplikaci. Všechny CNC lasery doporučujeme kvůli bezpečnosti se zakrytou pracovní plochou. Pro maximální možnou efektivitu CNC laseru nabízíme dva výměnné stoly. Na Vaše přání vyrábíme laserové řezací stroje všech dostupných velikostí a výkonová paleta pokrývá rozmezí od 500W do 12KW. Můžete také poptat naší CNC plazmu, která dosahuje ve své třídě skvělých výkonů.

Kompaktní řešení CNC laseru PRECITECOvládací panel CNC laseruProcesní hlava ProCutter

Standardní výbava CNC laseru

Nabízíme k CNC laserovým řezacím strojů bohatou standardní výbavu, která mimo jiné obsahuje odsávání zplodin s kvalitní filtrací Raptor Clean Air. Dále již ve standardním provedení CNC laseru dostanete kamerový systém ,který monitoruje jednak pracovní plochu řezacího laseru, ale také jedna z kamer míří na výměnný stůl. Obsluha CNC laserového řezacího stroje tedy vidí i dění v zadní části vláknového CNC laseru. Součástí prodeje laseru je také účinné vodní chlazení a stabilizátor napětí, který chrání řezací laser před kolísavým proudem. Již ve standardní výbavě CNC laseru je také ovládací systém se softwarem, který je vybavený mnoha chytrými funkcemi a je velmi uživatelsky přívětivý. Mimo výše uvedené společně s nákupem laserové řezačky na kov dostanete také:

 1. Dopravu na místo určení včetně vyložení a usazení vláknového laseru u Vás ve výrobě
 2. Instalaci celého zařízení včetně jeho součástí jako je filtrační jednotka, stabilizátor napětí apod.
 3. Standarní výbavou a součástí dodávky je také nastavení parametrů CNC laserové řezačky na Váš materiál
 4. Školení obsluhy fiber laseru a jeho údržby v dostatečném rozsahu na libovolný počet osob
 5. Záruční lhůtu 24 měsíců na celou dodávku CNC laseru včetně komponentů
 6. Online a telefonickou denní podporu včetně přístupu přes vzdálený servis

Volitelná výbava laserového řezacího stroje

Na přání jsme schopni vybavit CNC laserový řezací stroj například automatický nakladačem materiálu nebo případně jeřábem pro manuální naložení. Z široké volitelné výbavy CNC laserů můžete také volit automatickou výměnu trysek. Toto provedení usnadňuje práci obsluze laserového stroje a také minimalizuje čas, kdy řezací laser nepracuje. Pokud potřebujete řezat do trubek nebo jeklů, můžeme Vám laserový řezací stroj dodat s rotační osou, do které můžete upínat 3D materiál a následně do něj pálit požadované otvory či případně jekly a trubky dělit. Na požádání Vám také k laserovému řezacímu stroji dodáme vhodný kompresor.

Co to je vláknový neboli fiber laser?

Vláknový laser je moderní technologie v segmentu řezacích laserů. Postupně nahrazuje starší a méně účinné CO2 lasery. Laserový paprsek je tvořen a veden vláknem. Fiber laser má větší účinnost a kvalitu řezu. Tato technologie vláknového laseru se nicméně dále vyvíjí a k dispozici jsou dnes stabilnější fiber lasery s většími maximálními výkony. Vláknové lasery se používají kromě řezání také na značení, sváření nebo čištění.

Princip fungování fiber laseru

Moderní a stále se vyvíjející technologie fiber laseru je obrovským přínosem v oblasti řezání plechů a jiných 3D tvarů kovových materiálů. Vláknové lasery mají za sebou dlouhou historii s výkonovými maximy někde kolem 10 W. Za tu dobu tato fiber technologie laserů udělala veliký krok vpřed a nyní se těší velké slávě v oblastní dělení materiálů na CNC laserech. Oproti CO2 laserům je vláknový laser efektivnější a přináší úspory v provozování. Přesto CO2 lasery mají své stálé místo v moderním strojírenství. Fiber laser je stabilní a není zapotřebí žádných zrcadel k jeho tvoření ani vedení. Laserový paprsek je tvořen diodami ve zdroj a následně je veden vláknem. Vlákno je vhodné na přesnost laserového paprsku ze zdroje do laserové hlavy a dobře odvádí odpadní teplo. Při současném vývoji fiber laserů jsou běžné výkony i 20 kW. To přináší spoustu možností a i silnější plechy se nyní na vláknových laserech dají efektivně řezat. CNC laserový řezací stroj v moderním provedení s nejnovější technologií, která se neustále vyvíjí a zlepšuje.

Použití vláknového laseru na dělení kovů

Fiber lasery dokáží řezat různé kovové materiály. Nyní je již možné řezat ocel o tloušťce klidně 40 mm. Výkony vláknového laseru stále rostou a jsou čím dál tím víc dostupné. Díky tomuto trendu je rozšíření podílu řezacích laserů rovněž pořád vyšší oproti CO2 CNC laserům. I laser fiber má ale své slabé stránky. Při dělení tlustý plechů nad 20 mm je na hranách materiálu vidět značná stopa od vláknového laseru a řez není zcela hladký. Také je potřeba zvážit optimální výkon fiber laseru, který určuje jednak maximální řezanou tloušťku materiálu a také pracovní rychlost CNC laseru. Samozřejmě Vám s výběrem vhodného řezacího laseru pomůžeme.

Pokud potřebuje do své výroby precizní CNC laser a důležitým kritériem je i cena, neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi zpracujeme nezávaznou nabídku přesně podle Vašich požadavků. Můžeme Vás rovněž navštívit osobně, zaměřit Vaši prostoru a následně zanést laserový stroj do plánu místnosti. Poradíme s výběrem vhodné technologie CNC laseru a popíšeme alternativy. Jsme český výrobce CNC laserového řezacího stroje a ten Vám přizpůsobíme podle zadání. Objevte všechny výhody, které přinášíme v našich strojích.

Chci objednat CNC laser

Raptor Technologies - CNC laser

Laserová vypalovačka

Laserová vypalovačka

Dnešní laserové vypalovačky jsou vhodné na dělení či gravírování do kovů, plastů, dřeva a dalších materiálu. Výkony laserů jsou dostačující na pokrytí celé škály poptávky od značení, přes svařování až po vypalování laserem. Především na kovové plechy se jedná o skvělou technologii, kde je možné...

Více informací

Laserové řezání

Laserové řezání

Rychlé a dokonale přesné laserové řezání je dnes stále více žádoucí v kovovýrobních odvětvích průmyslu. Čím dál větší nároky ze stran odběratelů na kvalitu nutní kovovýroby investovat do nových a lepší technologií na laserové řezání kovů. Nabízíme dostupné řešení s CNC stroji Raptor na kovové...

Více informací

Prodej laserů

Prodej laserů

Prodáváme lasery na řezání kovů ve formátech plechu či profilu. V naší nabídce máme různá provedení a s prodejem laseru Vám rádi pomůžeme. Odpovídáme na vaše dotazy a radíme, jaký řezací laser zvolit. S laserovým řezáním máme dlouhé zkušenosti. Cena laserového řezacího stroje je od 1 000 000,-...

Více informací

Laserové stroje Raptor

Laserové stroje Raptor

Nabízíme dostupné laserové stroje i do malých výrobních dílen. Extrémně cílený laserový paprsek dělí kovové materiály opravdu efektivně. Řídící systém vede polohování laserové hlavy po materiálu dle daného programu. Ovládání je zcela jednoduché a laserový stroj Raptor se naučíte ovládat v rámci...

Více informací

Trubkový laser Raptor

Trubkový laser Raptor

V naší nabídce naleznete také trubkový laser, který zvládá také různé profily. Stejně jako ostatní modely CNC laserů z naší nabídky tak i tento 3D laser je vyrábět zcela na základě přání zákazníka. Používáme dostatečně silná sklíčidla na upnutí velkých průměru trubek. Máme podporu materiálu po...

Více informací

Vláknové lasery

Vláknové lasery

Moderní vláknové lasery jsou vybaveny zdrojem, který generuje paprsek. Ten je následně usměrňován pomocí laserové hlavy do řezaného materiálu. Výkon vláknového laseru je v dnešní době běžný v řádek kW či desítek kW. V naší nabídce máme mnoho provedení vláknových laserových řezacích strojů s...

Více informací