Průmyslová filtrace vzduchu

Jako český výrobce CNC strojů a zařízení. Nabízíme k prašným CNC strojům kvalitní průmyslovou filtrační jednotku naší výroby. Průmyslová filtrace vzduchu Raptor Clean Air disponuje výkonným ventilátorem o volitelném průtoku podle potřeby. Vhodný výkon ventilátoru Vám doporučíme podle dané aplikace. O filtrování vzduchu se starají jemné PTFE membrány s dostatečně velkou filtrační plochou. Pro snadnější obsluhu je každá průmyslová filtrace vzduchu vybavena samooklepovou funkcí, kdy jsou membrány čištěny vysokotlakým vzduchem a usazeným odpad je sklepáván do připraveného šuplíku, který obsluha podle potřeby vynese. Ke každému námi vyrobenému a dodanému prašnému stroji jako je CNC plazma nebo CNC laser nabízíme průmyslovou filtraci Raptor Clean Air již v základu. Odsávání u procesu pálení usnadňuje práci obsluze CNC stroje a výrazně zlepšuje pracovní podmínky.

Průmyslová filtrace vzduchuRaptor Clean
              Air 4200Filtrační jednotka na vzduch

Provedení průmyslové filtrace

Použité PTFE membrány v průmyslové filtraci jsou zařazeny do kategorie M podle DIN EN 60335-2-69. Díky tomuto zařazení a kvalitě odfiltrovaného vzduchu z 99,9 % při ≥ 0,2 µm je možné filtrovaný vzduch vhánět zpět do místnosti a neodvádět si tak teplo a vzduch z místnosti. Při termickém dělení materiálu jako je řezání plazmou a laserovou technologií vzniká zdraví škodlivý dým. Tento dým včetně prachu je třeba odsávat ideálně od pracovní plochy pryč a následně ho filtrovat a zajistit tak lepší životní prostředí nejen pro pracovníky ve výrobě. Zároveň je potřeba zmínit, že průmyslová filtrace vzduchu nikdy nemůže být 100% a odtah spalin rovněž také ne. Vždy nějaký poměr vzduchu nebude odtažen. Účinnost odsávání se výrazně zvyšuje zakrytím pracovním plochy materiálem a používáním sekčního stolu. Optimální případ je také kombinace odsávaného stolu a horní digestoře.

Realizaci odsávání společně s průmyslovou filtrací vzduchu můžeme zabezpečit kromě u samotných strojů také na úrovni celé prostory či případně jejich jednotlivých sekcí jako je například svařovna nebo brousírna. V takovém případě můžeme odsávat lokálně u daného nástroje, horní digestoří či celý objem prostory. Výkonové rozpětí ventilátorů odpovídá širokému použití na poli průmyslového odsávání. V případě dalších dotazů k k průmyslovým filtracím vzduchu nás neváhejte kontaktovat. Filtrace může být umístěna uvnitř budovy nebo venku z důvodu ušetřeného místa a hluku. Opláštění průmyslové filtrace může být vybaveno rovněž zvukotěsným materiálem a celkový hluk filtrační jednotky výrazně klesne.

Raptor Technologies - výrobce filtrační vzduchotechniky