Laserové řezání plechů

Rychlé a dokonale přesné laserové řezání je dnes stále více žádoucí v kovovýrobních odvětvích průmyslu. Čím dál větší nároky ze stran odběratelů na kvalitu nutní kovovýroby investovat do nových a lepší technologií na laserové řezání kovů. Nabízíme dostupné řešení s CNC stroji Raptor na kovové řezání laserem. Individuální nabídky provedení CNC laseru včetně přizpůsobení výkonu a provedení je jistě výhodou.

Uhlíkatá ocel, nerezová ocel, hliník, mosaz, pozink a další kovy lze bez problému řezat na laseru. Klíčový je dostatečný výkon a kvalitní pracovní hlava, které usměrňuje výkon zdroj na opravdu malý prostor. Tam se generuje obrovské teplo a dochází k termickému dělení materiálu. Fiber laser je v tomto ohledu stabilní a má dlouhou životnost.

Poptejte stroj na laserové řezání

Někteří zákazníci řežou stlačeným vzduchem. Pro nejlepší výsledky doporučujeme k laserovému řezání plechů používat kyslík nebo dusík. Podle toho se rozděluje také metoda řezu. Výkon určuje dva parametry. Především maxima materiálu v tloušťce, kterou lze ještě řezat a druhý parametr je rychlost řezání. S vyšší výkonem tyto hodnotu rostou.

Jak řezat efektivně s laserem

Pořiďte si vyšší výkon, než je udávané minimum pro daný materiál. Výkonová rezerva je důležitá také pro celkovou životnost zařízení. Používejte právě technické plyny buď ze svazku nebo výparníku. Dbejte správného nastavení řezných podmínek a ostatních parametrů, které může operátor CNC stroje ovlivnit. V neposlední řadě je nutné zmínit, že na kvalitnějším materiálu řezaným laserem budete jednoduše dosahovat kvalitnějších výsledků.

Výhody řezání laserem proti dalším metodám

Za prvé je to prostě výsled na výpalku v kvalitě a často také v rychlosti právě za použití laseru. Výhoda řezacího laseru je také v kolmosti řezu proti CNC plazmě. Vodní paprsek se sice podobně přesný, ale je výrazně pomalejší. Cena řezání laserem je kolem 50,- Kč za metr, ale závisí na mnoha faktorem. Cena je vyšší proti plazmovému řezu, ale za lepší kvalitu se vyplatí připlatit. Na druhou stranu plazmové stroje či autogen dokáží dělit materiál o síle větší 50 mm.