Pálící stroje

CNC plazma

Na dělení materiálů se v dnešní době používají především pálící stroje CNC plazma a CNC laser. Rozdíl mezi těmito pálícími stroji je v přesnosti, rychlosti a nákladech na pořízení a provozování. Plazma na řezání kovů je méně přesná než laser. Dokáže ale řezat větší tloušťky při dělení plechů. Zároveň kvůli svým nižším pořizovacím a provozním nákladům je tento plazmový řezací stroj využívaný hlavně v menších výrobách. Ale i ve větších si najde tento pálící stroj využití. Poptejte u nás řezací plazmu. Hlavním kritériem pro kvalitní řez je plazmový zdroj. Výkon zdroje určuje maximální možnou tloušťku dělení materiálu. Kvalita zdroje přímo ovlivňuje kvalitu výsledného řezu. Pro vysoce kvalitní řez nebo pálení nerezu CNC plazmou doporučujeme kyslíkový zdroj, který je schopen pracovat s technickými plyny a výsledek je patrný na první pohled. Spolupracujeme s italským výrobce zdrojů CEBORA. Tyto zdroje dosahují vysokých kvalit a jejich pořizovací cena je velmi zajímavá. Plazmový zdroj a strojní hořák dělí materiál obloukem a je kriticky důležité mít hořák vždy ve správné výšce vůči plechu. Proto jsme vyvinuly vlastní THC, které za každých okolností hlídá vzdálenost od materiálu a neustále reguluje výšku na ose Z. Plazma je relativně prašný stroj a proto doporučujeme objednávat včetně realizace odsávání. To obsahuje výkonný ventilátor, filtraci pevných částic a potrubí.

CNC laser

Výkonnějším a rychlejším pálícím strojem je CNC laser. Jedná se o modernější CNC stroj na dělení plechů. Dokáže řezat velmi rychle a efektivně s precizním řezem. Nejnovější laserovou technologií je vláknový laser neboli fiber. Oproti starší technologii CO2 laserů je tato novější verze efektivnější a výkonnější. Laserový paprsek je posílán do procesní hlavy, kde je optimalizován na konkrétní typ a tloušťku materiálu. CNC laser je schopen řezat i velmi malé detaily. Námi vyrobené a prodávané CNC lasery jsou osazeny vysoce kvalitními komponenty na laserové technologii spolupracujeme s německou technologickou špičkou společností PRECITEC. Všechny tyto stroje dodáváme kompletně krytované z důvodu bezpečnosti. Výkonová škála našich zdrojů je od 500 W do 8 kW, což znamená možnost dělení materiálu od 0,1 do 40 mm. Samozřejmostí u tohoto stroje je i realizace odsávání. Provozní a pořizovací náklady na laserový řezací stroj jsou vyšší než u plazmové řezačky. Proto se tento typ pálicího stroje hodí spíše do větších provozoven, kde je laser vytížen. Zeptejte se nás na laserový pálicí stroj.

Výše uvedené pálící stroje jsou nejpoužívanějšími CNC stroji na řezaní plechů. Používá se ještě například řezání vodním paprskem. Výhodou této metody je, že dělený materiál nepodléhá tepelné zátěži.

Společnost Raptor Technologies se také zabývá výrobou a prodejem CNC pálících strojů. V naší nabídce rovněž naleznete stroje kovoobráběcí jako je frézka a soustruh. Rádi Vám s prodejem CNC strojů poradíme a vytvoříme nabídku přesně podle Vašich požadavků.

Raptor Technologies