Pálicí stroje

Co jsou to pálicí stroje?

Na dělení materiálů se v dnešní době používají především pálící stroje CNC plazma a CNC laser. Oba tyto pálicí stroje používají k dělení materiálu rozdílnou technologii, ale oba při řezání kovů produkují vysokou teplotu a zplodiny. Určitě doporučujeme u těchto pálících strojů používat výkonné odsávání včetně kvalitní filtrační jednotky pro lepší pracovní prostředí obsluhy pálicího stroje. Rozdíl mezi těmito pálícími stroji je v přesnosti, rychlosti a nákladech na pořízení a provozování. Ovšem oba typy níže uvedených pálicích strojů jsou schopny dělit kovy jako karbonová ocel, nerezová ocel, hliník a další. Nabízíme pálicí stroje s technologií laserového a plazmového řezání.

Mám zájem o pálicí stroj

Výpalky z pálicího strojePálicí stroj CNC plazma RaptorPlazmový agregát k pálicímu stroji

CNC plazmový pálicí stroj

Jedná se o velmi rozšířený a oblíbený pálící stroj. Plazma na pálení kovů je méně přesná než laser, dokáže ale řezat větší tloušťky plechů za použití menšího výkonu. Zároveň kvůli svým nižším pořizovacím a provozním nákladům je tento plazmový řezací stroj využívaný především na větší tloušťky materiálů. Hlavním kritériem pro kvalitní řez je plazmový zdroj. Výkon zdroje určuje maximální možnou tloušťku dělení materiálu. Kvalita zdroje přímo ovlivňuje kvalitu výsledného řezu pálicího stroje. Pro vysoce kvalitní řez nebo pálení nerezu CNC plazmou doporučujeme kyslíkový zdroj, který je schopen pracovat s technickými plyny a výsledek je patrný na první pohled. Spolupracujeme například s italským výrobcem zdrojů CEBORA. Tyto zdroje na plazma stroji dosahují vysokých kvalit a jejich pořizovací cena je velmi zajímavá. Plazmový zdroj a strojní hořák dělí materiál obloukem a je kriticky důležité mít hořák vždy ve správné výšce vůči plechu. Proto jsme vyvinuly vlastní THC, které za každých okolností hlídá vzdálenost od materiálu a neustále reguluje výšku na ose Z. CNC plazmová řezačka je relativně prašný pálicí stroj a proto doporučujeme objednávat včetně realizace odsávání. To obsahuje výkonný ventilátor, filtraci pevných částic a potrubí. O přesné a rychlé polohování plazmového hořáku se stará kvalitní stůl robustní konstrukce plazma stroje s ovládacím panelem, výkonné motory vhodné na plazmové pálení, přesné lineární vedení HIWIN, šikmé ozubené hřebeny a mnoho dalších vychytávek plazmových řezacích strojů. Pokud tedy máte zájem, určitě se na nás neváhejte obrátit a plazma stroj od českého výrobce můžete rovnou objednat.

Pálicí stroj CNC plazma

CNC laserový pálící stroj

Výkonnějším a rychlejším pálícím strojem je CNC laser. Jedná se o moderní CNC technologii na dělení plechů či trubek. Dokáže pálit velmi rychle a tedy efektivně s precizním řezem. Nejnovější laserovou technologií je vláknový laser neboli fiber laser. Oproti starší technologii CO2 laserů je tato novější verze efektivnější a výkonnější. Laserový paprsek je posílán do procesní hlavy, kde je optimalizován na konkrétní typ a tloušťku materiálu. CNC laser je schopen pálit i velmi malé detaily. Námi vyrobené a prodávané CNC lasery jsou osazeny vysoce kvalitními komponenty. Na laserové technologii spolupracujeme s německou technologickou špičkou - společností PRECITEC. Všechny tyto stroje dodáváme kompletně krytované z důvodu bezpečnosti. Výkonová škála našich zdrojů je od 500 W do 12 kW, což znamená možnost dělení materiálu od 0,1 do 50 mm. Samozřejmostí u tohoto stroje je i realizace odsávání. Provozní a pořizovací náklady na laserový pálící stroj jsou vyšší než u plazmové řezačky, proto se tento typ pálicího stroje hodí spíše do provozoven, kde je na pálicí stroj kladen vysoký důraz na rychlost, přesnost a čistotu řezu.

CNC laserový pálicí stroj

Autogenový pálicí stroj

V případě že potřebujete dělit materiál o tloušťce vyšší než cca 60 mm, může být vhodným řešením osadit pálicí stroj autogenem. Oproti plazmovému řezání má výhodu větší síly a nižších nákladech na provoz. Nevýhodou bývá horší kvalita řezu. Pálicí stroj můžeme osadit kombinovanou technologií tj. plazmovou řezací hlavou a druhou pálicí hlavou na řezání autogenem. V případě autogenového pálicího stroje máte možnost dělit materiál až do tloušťky 400 mm. V drtivé většině je ale 150 mm dostačujících. Na takto těžké plechy přizpůsobujeme celou konstrukci pálících strojů, aby nosnost odpovídala zátěži silného plechu.

Vodní paprsek

Řezání vodním paprskem se sice nedá zařadit do pálicích strojů, nicméně svým použitím má k těmto řezacím strojů velmi blízko. Řezání vodní paprskem je zajímavou alternativou k plazmovému nebo laserovému pálícímu stroji. Vodní paprsek je velmi přesný a umí být i jemný. Výsledný řezaný tvar má krásně čisté hrany bez tepelné deformace. Nevýhodou může pro někoho být menší produktivita.

Výše uvedené řezací stroje jsou nejpoužívanějšími CNC stroji na pálení plechů. Společnost Raptor Technologies se zabývá vývojem, výrobou a prodejem CNC pálících strojů. V naší nabídce mimo jiné naleznete stroje kovoobráběcí jako je CNC frézka a soustruh. Rádi Vám s prodejem CNC strojů poradíme a vytvoříme nabídku přesně podle Vašich požadavků.

Výroba pálicích strojů

Při výrobě pálicích strojů pracujeme především s požadavkem ze strany zákazníka na přesnosti, rychlosti polohování a maximální  tloušťky plechů či trubek. Podle maximální požadované tloušťky materiálu, přizpůsobujeme tuhost a nosnost konstrukce pálicího stroje, aby nedocházelo k prohýbání a byla za každých podmínek zachována přesnost polohování. Pálící plazmový stroj potřebuje častěji snést větší zátěž plechu, ale pálicí laserový stroj dosahuje větších rychlostí a tedy i zrychlení a těmto silám uzpůsobujeme konstrukční provedení. S těmito pálicími stroji máme bohaté zkušenosti, které stále využíváme při výrobě dalších kusů pro zákazníky z celé Evropy. Neustále se zabýváme také vývojem pálicích a řezacích strojů tak, abychom drželi krok s moderní dobou a určovali směr v dělení materiálů.

Možnosti přizpůsobení pálicího stroje

Jako výrobce pálicích strojů máme možnost přizpůsobit stroj Vašim požadavkům. Vše se odvíjí od Vaší aplikace. Samozřejmostí je v každém případě přizpůsobení velikosti pracovní plochy pálicího stroje. Tam to ale zdaleka nekončí. Široká paleta volitelného příslušenství u pálicího stroje Vám dává možnost si vybrat přesně to, co potřebujete nebo v budoucnu budete potřebovat. Můžete si ke stroji přidat například čtvrtou osu na pálení trubek a jeklů. Můžete mít kombinovanou pracovní hlavu například s plazmovým a autogenovým hořákem. Můžete si vybrat vyvrtávací hlavu nebo také vodní konzoli vhodnou na pálení nerezové oceli. Rádi Vám všechny možnosti představíme a doporučíme optimální pálicí stroj.

Objednat pálicí stroj

Raptor Technologies - pálicí stroje