Vypalovací laser na kov

Dnešní laserové vypalovačky jsou vhodné na dělení či gravírování do kovů, plastů, dřeva a dalších materiálu. Výkony laserů jsou dostačující na pokrytí celé škály poptávky od značení, přes svařování až po vypalování laserem. Především na kovové plechy se jedná o skvělou technologii, kde je možné popisovat a následně řezat na jednom CNC stroji.

Zdroj vypalovacího laseru určeného na řezání má výkon v jednotkách kW a je možné efektivně vypalovat až 40 mm konstrukční oceli včetně průstřelu plechu. K pálení dochází za podpory dusíku a kyslíku jako média pro hladký řez. Laser na kov je možné mít v mnoha variantách provedení.

Zeptat se, poptat, objednat vypalovací laser

Technicky se jedná o vyspělý pálicí stroj, který svými výsledky předčí mnohanásobně plazmový řezací stroj. Bavíme se o produktivní laserové vypalovačce, které dokáže vyrábět výpalky bez otřepů a s kolmou hranou řezu.

Ovládání je snadné

Systém laserové vypalovačky je velmi jednoduchý na ovládání a je v českém jazyce. Obsluha se naučí stroj ovládat do dvou dnů. Odladění jednotlivých parametrů záleží na citu, aby bylo dosaženo nejlepšího výsledku. Software je graficky jednoduchý s viditelnými hlavními ovládacími prvky.

Laserová vypalovačkaCNC laserové vypalováníVypalovací laser

Oceníte jistě možnost optimalizace programů na materiál či simulaci procesu pálení ještě před spuštěním programu. Ten Vám dá přesný čas vypalovacího programu včetně počtu propichů a celkových mm řezání.

Bezpečnost vypalovacího laseru

Ta je v první řadě dána krytem pracoviště s výměnným stolem. Dále je zde přítomen kamerový systém kontrolující pracovní cyklus. Operátor CNC stroje ručí za bezpečnost celého pracoviště! Vypalovací laser má centrální STOP tlačítko v případě nouze. Doporučujeme ale stejně používat ochranný oděv, brýle a v případě rušnějšího prostředí také ochranu sluchu.