Dva pracovní nástroje

Kombinovaná pracovní hlava

Zvyšující se nároky na komplexnost CNC strojů se promítají i do našich CNC routerů a CNC plotrů. Na přání vyrábíme tyto stroje s dvěma případně třemi pracovními hlavami vhodné na různé typy aplikací nebo také materiálů. CNC router může být vybaven primární frézovací hlavou, která je schopna samozřejmě do materiálu i vrtat otvory. Druhá pracovní hlava může být například vybavena pilovým kotoučem, který může řezat podélně například dřevo, hliník nebo plasty. Pilu je možné polohovat v rozpětí až 180 stupňů a na rychlé dělení materiálu je tento prvek ideální. Při tomto uspořádání nepřicházíte o možnost automatického výměníku nástrojů na frézovacím vřetenu. Pracovní hlava může být rovněž vybavena bruskou. Níže naleznete ukázku kombinovaných pracovních hlav z naší dílny.

Kombinovaná pracovní hlava CNC plotruKombinovaná pracovní hlava CNC routeru

U CNC plotru nabízíme řadu kombinací na pracovní hlavě s více nástroji. Záleží na zákazníkovi, jaké materiály zrovna potřebuje řezat či frézovat. Nejčastěji se setkáváme s poptávkou řezacího kolečka (rotační řezací nůž) a oscilačního nože. Rotační kolečko je vhodné například na textílie, kůži nebo papír. Oscilační nůž má své použití například na těsnění a gumy, pěny nebo i fólie. Pokud zákazník potřebuje řezat tyto odlišné materiály, není důvod k nákupu více CNC strojů. Všechny tyto nástroje jsme schopni dodat v rámci jedné kombinované pracovní hlavy. Je také možné volit z tangenciálního nože, brusky nebo frézovacího vřetena.

Pokud máte zájem o kombinovaný CNC stroj, neváhejte se na nás obrátit. Všechny stroje vyvíjíme a vyrábíme zakázkově a přizpůsobíme stroj i Vaší aplikaci. V případě dalších dotazů či přímo poptávky nás neváhejte kontaktovat na čísle +420 777 210 149 nebo prostřednictvím e-mailu info@raptor-cnc.com.