CNC Router Raptor

Na základě časté poptávky CNC routerů ze strany zákazníků jsme vyvinuli a nyní již standardně dodáváme CNC Raptor Router model 2023. Tato portálová frézka může sloužit jako CNC frézka na dřevo, překližku, plast, polykarbonáthliník a další. Na řezání tenčích materiálů jako fólie, samolepky, textil, pěny nebo kůže navštivte sekci našeho CNC plotru. Pracovní plochu a výkon stroje vždy přizpůsobujeme přáním zákazníka. Vybavení CNC routeru volíme podle toho, zda potřebujete CNC frézu na dřevo a plast nebo na hliník. Používáme komponenty jen od kvalitních dodavatelů a přinášíme s tímto CNC routerem zákazníkům nejlepší poměr kvality a ceny.

CNC Router Raptor Frézka

 

Přednosti CNC Routeru Raptor:

 • Míra individualizace CNC frézy na dřevo/hliník/plast
 • Různé aplikace a obráběné materiály na portálové frézce
 • Kvalitní zpracování všech komponentů
 • Servomotory a převodovky u všech CNC routerů
 • Robustní konstrukce obrobeného svařence
 • Lineární vedení HIWIN, šikmé ozubené hřebeny
 • Vakuový stůl s výkonnou vývěvou
 • Výkonné vřeteno CNC frézky na dřevo, hliník i plast
 • Automatické centrální mazaní pojezdů
 • Intuitivní ovládání CNC routeru v českém jazyce
 • Dotykový 21,5" HD monitor s krytím IP65
 • Výkonný počítač v průmyslovém standardu
Vreteno

Vzorová konfigurace: CNC Router Raptor jako portálová frézka

Technické parametry

 • Pracovní prostor: 3000x1500x200 mm
 • Přesnost polohování: +- 0,03 mm
 • Výkon vřetene portálové frézky: 7,5 kW
 • Maximální otáčky vřetene: 24 000/min
 • Výkon vývěvy: 7,5 kW
 • Maximální rychlost polohování: 60 m/min
 • Hmotnost stroje: cca 1800 kg

Zahrnuto v ceně

 • CNC Router Raptor 3015
 • Portálová frézka s vakuovým stolem a vývěvou
 • Vodou chlazené vřeteno včetně chladiče
 • Odsávání třísek, špon a prachu
 • Ovládací panel včetně software
 • Doprava na místo určení včetně instalace
 • Školení obsluhy a údržby stroje
 • Záruční lhůta 24 měsíců

Volitelné příslušenství

 • 4. rotační osa i pro CNC frézu na dřevo
 • Automatický výměník nástrojů 
 • Výkonnější vřeteno portálové frézy
 • Možnost závitování pro CNC routr
 • Druhá pracovní hlava (například nůž)
 • Pneumatické dorazy
 • Nástrojová a obrobková sonda
 • Hliníková pracovní plocha

Mám zájem o individuální nabídku

Pracovní plocha CNC frézy na dřevo/plast/hliník může mít rozměry přesně podle vašich požadavků a to samé se vztahuje na výkon komponentů. Osazení CNC routeru záleží také na vašich požadavcích. V každém případě bude portálová frézka disponovat komponenty od kvalitních výrobců. Nástroj určuje způsob používání portálové frézy. CNC Router může řezat, frézovat, bigovat, označovat a tak dále. Je možné mít Raptor Router s vakuovým stolem pro maximální zafixování obráběného materiálu. Odsávání pilin a špon je samozřejmostí. Po vlastním vývoji jsme schopni zakomponovat do CNC routeru i optické navádění například pro automatické zjišťování základní polohy. Nabízíme možnost automatického výměníku nástrojů pro ještě snadnější obsluhu CNC frézy na dřevo, plast i hliník.

Ovládání CNC routeru

Všechny námi dodávané CNC routery obsluhujete přes samostatně stojící ovládací panel. Ten je již v základu vybaven dotykovou HD obrazovkou o velikosti 21,5". 4 jádrový počítač má dostatečný výkon na rychlé reakce a zpracování vašich požadavků. Celý systém běží na Windows 10 a je možné ho připojit online, případně spárovat s Vašimi dosavadními systémy. Monitor a počítač jsou v průmyslovém provedení a mají krytí IP65 proti prachu a vodě. Ovládací panel disponuje potřebným softwarem a ovládaní je plně v českém jazyce a je velmi intuitivní.

CNC router frézka na hliník

Na portálovém provedení našeho CNC routeru můžete frézovat kvalitně hliník i větších formátů. Hliník je možné CNC frézkou řezat nebo tvarovat do 3D produktů. Frézka na hliník může být vybavena automatickým výměníkem nástrojů pro efektivnější proces obrábění. Upínání hliníku zajišťujeme například pomocí různých přípravků, vakuovým stolem s vývěvou nebo pomocí rolen, které přitlačují frézovaný hliník ke stolu. Na CNC portálové frézce na hliník můžete upínací systémy různě kombinovat. CNC frézování hliníku velkých formátu je nyní dostupnější s CNC routery Raptor, které přizpůsobujeme Vašim přáním. Dodáváme i frézy na hliník, kde můžete vybírat ze široké nabídky nástrojů. CNC frézka na hliník je vhodná pro obrábění deskového formátu. Není ovšem problém vyrobit strojní frézku či obráběcí centrum.

CNC frézka na hliník Raptor Router CNC
       frézování na portálové frézce Raptor Frézování hliníku na CNC routeru

CNC Routery mají mnoho využití a záleží na použití daného nástroje. Můžeme Vám také vyrobit CNC plotry na řezání samolepek, papírů, pěn, fólií, textilu, kůží nebo třeba plastů. Na trochu jiném základu portálové frézky je možné frézovat nebo řezat. To samé platí i pro CNC frézy na dřevo. Stačí nám sdělit, o jakou aplikaci byste měli zájem a jak by měl vypadat výsledný produkt a my Vám CNC router navrhneme v ideální konfiguraci, následně ho vyrobíme a zaškolíme Vás na jeho obsluhu. Ke všem portálovým frézám poskytujeme samozřejmě kompletní servis a dvouletou záruční lhůtu. Níže je jen malá ukázka možností CNC frézky na dřevo.

CNC router fréza na dřevo

Opravdu široké možnosti použití mají naše CNC portálové frézy na dřevo. Pro výrobce nábytku jsou užitečným pomocníkem, kdy jsou schopni vrtat do dřeva díry, frézovat drážky nebo obrábět celou dřevěnou desku do libovolných produktů. Standardně ke každé CNC fréze na dřevo dodáváme odsávání třísek a pilin, jelikož těch u procesu obrábění vzniká opravdu hodně. Pro představu, níže je fotka frézování dřeva bez odsávání. Velikost pracovní plochy přizpůsobíme dané aplikaci, kde jsme schopni bez problému dodat velikost stolu CNC routeru na dřevo 6x2m, jako jednomu zákazníkovi, který potřebuje frézovat dřevěné překližky a desky těchto formátů. Stejně jako ostatní typy aplikací portálové frézky, upínání materiálu může být vakuovým stolem s vývěvou, dvojicí rolen nebo upínacími přípravky. Součástí dodávky jsou i frézy na dřevo podle dané aplikace. Po vzájemné komunikaci Vám doporučíme vhodnou CNC frézu na dřevo a následně Vám zašleme i cenovou nabídku. Pokud hledáte jiný dřevoobráběcí stroj, neváhejte nám také napsat. Navrhneme vhodné řešení pro Vaší výrobu.

Obrábění dřeva na CNC Routeru Dřevěný obraz Raptor Router Ukázka možností obrábění dřeva

Výsledek obrábění záleží na programátorovi stroje a na podkladech pro frézování. Možnosti jsou nesčetné a stejně tak uplatnění produktů. Na fotkách v této sekci je jen malá ukázka toho, co se dá vyrobit na Raptor CNC routeru. Uplatnění najde CNC frézka na dřevo i na poli umění, nábytkářské produkce nebo pro marketingové účely. Na každou aplikaci se hodí jiný typ nástroje, případně je nutné nástroje v průběhu obrábění měnit. V takovém případě pro usnadnění práce obsluhy CNC routeru nabízíme možnost automatického výměníku nástrojů. Vřeteno si bere samo nástroj, který aktuálně potřebuje. Portálová fréza může mít zásobník až na 64 nástrojů. Hledáte i Vy víceúčelový CNC stroj? Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme k potřebným výsledkům. Prodáváme pouze kvalitní stroje a zařízení.

CNC router na plast

Kromě dřeva a měkkých kovů jako hliník se dá velmi efektivně na CNC routerech frézovat plast. Plastové desky jsou ze zmíněných materiálů nejlehčí a vyžadují ve většině aplikací vakuové upínaní na stůl. Stroje v takovém případě mohou být kromě frézovacího nástroje doplněny o druhé vřeteno vybavené například pilovým kotoučem pro podélné nařezávání plastů. Princip fungování je v podstatě úplně stejný jako ve výše uvedených případech. Při frézování plastu na CNC routeru dochází také ke tvorbě značného odpadu. Ten je nejlépe odsávat již u pracovního nástroje. Odsávání dodáváme jako standardní výbavu portálové frézky. Na routeru Raptor lze obrábět různé druhy plastů včetně plexiskel nebo polykarbonátu. CNC frézy na plast vždy stavíme po dohodě se zákazníkem a přizpůsobujeme je dané aplikaci. V případně zájmu o CNC frézu na plast nám napište nebo zavolejte.

Kombinovaná pracovní hlava portálové frézyVzorek plastu na CNC routeruCNC Router Raptor na plast

Co je portálová frézka a jaké má využití?

Oproti klasické CNC frézce na kovy, kdy je většinou řešení s pevným nástrojem a pohybujícím se obráběným materiálem proti nástroji, je portálová frézka tří nebo více osé zařízení s pohybující se pracovní hlavou. Nástroj portálové frézky se pohybuje na ose Z a obráběný materiál je staticky upnut na pracovní ploše CNC routeru. Uchycení materiálu může být řešeno pod tlakem výkonnou vývěvou nebo pomocí upínacích přípravků. Portálové frézky se hodí na obrábění deskových materiálů a mohou mít různé aplikace. S CNC frézkou můžete obrábět dřevěné desky, hliník, plasty a další materiály. Jsme český výrobce strojů a všechny vyrábíme na zakázku podle přání zákazníka. Nabízíme různá provedení včetně širokých možností volitelných výbav CNC routerů nejen na dřevo. Naše frézka Raptor je velmi všestranný CNC stroj a hodí se do různých typů výroby.

Prodej CNC routerů

Na novou poptávku reagujeme běžně do 24 hodin vypracovanou nabídkou podle požadavků, případně požadavky ještě upřesníme v průběhu. Při poptávce nás nejvíce zajímá, jakou pracovní plochu budete potřebovat, jaké materiály na CNC routeru budete obrábět a jakou technologií. Na základě těchto informací jsme Vám schopni vytvořit cenovou nabídku na portálovou frézku včetně možností volitelného příslušenství. Po odsouhlasení konkrétní specifikace doporučujeme osobní návštěvu a prezentaci, kde budete mít šanci se s CNC routerem seznámit a zeptat se na to, co Vás zajímá. Poté můžeme navštívit Vaši prostoru a navrhnout vhodné umístění a rozmístění jednotlivých součástí stroje. Po podpisu smlouvy začínáme CNC router na dřevo, hliník nebo plast vyrábět a snažíme se o krátkou dobu dodání. Všechny stroje prodáváme za příznivé pořizovací ceny s vysokou přidanou hodnotou. Přesvědčte se sami a napište si o nabídku na CNC frézu na dřevo, plast nebo hliník.

Konstrukce a výroba

Vysoká kvalita je pro nás ten nejdůležitější faktor při výrobě všech CNC routerů. Začínáme proto již od konstrukce stolu, která je robustní s použitím značného množství železa pro maximální tuhost. Konstrukce je důkladně svařovaná a následně obrobená tak, aby byla zachována absolutní souběžná rovina. To samé platí i pro výrobu portálu CNC routeru. Poté přichází práškové lakování do firemních barev případně do barev na zakázku. Přesnost polohování portálové frézy kromě obrobené konstrukce routeru také zajišťuje přesné lineární vedení HIWIN. Mazání všech pojezdů je řešeno centrálně a automaticky. O polohování CNC stroje se starají servomotory včetně převodovek a síla je přenášená skrze šikmé ozubené hřebeny. Osa Z je vybavena kuličkovým šroubem. Veškerá kabeláž je v celé délce vedena v kabelových řetězech. Velmi důležitým komponentem je samotné vřeteno, které dodáváme vždy s výkonovou rezervou na danou aplikaci obrábění. Samozřejmě nabízíme rovněž automatickou výměnu nástrojů s možností 4 až 36 nástrojů. Standardní výbavou je odsávání třísek a špon nebo můžeme zapojit odsávání na Váš již realizovaný systém. Standardem je i nástrojová sonda a případné chlazení nástroje. Nejčastěji CNC router dodáváme s vakuovým stolem včetně výkonné vývěvy a separátoru oleje a vody. V každém případě vyrábíme CNC frézy na dřevo, hliník i plast podle přání zákazníka a vždy na míru dané aplikaci. Samozřejmě se zabýváme také výrobou CNC plazma routeru, který se používá na termické dělení materiálu. Níže naleznete možnosti přizpůsobení.

Možnosti individualizace

Pravděpodobně jako všichni konkurenční výrobci CNC routerů i my jsme schopni Vám portálovou frézku vyrobit v požadované velikosti pracovní plochy. Nejčastěji se jedná o velikosti 2000x1000, 2500x1300, 3000x1500, 4000x2000, 6000x2000 mm. Vyrobili jsme také stroj s pracovní plochou 8000x2500 mm s vakuovým stolem. Kromě pracovní plochy je možné přizpůsobit barevné provedení stroje a hlavně jeho vybavení. Nabízíme širokou míru individualizace CNC routeru především ve volitelné výbavě stroje. Automatická výměna nástrojů je často žádaná, jelikož usnadňuje práci obsluze CNC stroje a šetří výrobní časy. Nabízíme také pneumatické dorazy nebo další osy CNC frézky na dřevo. Velmi poptávaným prvkem portálové frézky je také druhá pracovní hlava, která může buď souběžně frézovat nebo je vybavena například pilovým kotoučem, který může řezat materiál ve všech směrech. Napište si o individuální nabídku CNC routeru vhodného pro Vaše použití.

Chci objednat CNC Router Raptor

Raptor Technologies - český výrobce