Dřevoobráběcí stroje Raptor

Z naší nabídky dřevoobráběcích strojů můžete vybírat různé CNC stroje používané na obrábění dřeva především v truhlářském průmyslu. Naše CNC stroje na dřevo zvládnou různé úkony od prostého řezání a dělení na požadované délky až po složité pětiosé centrum na obrobení všech stran dřevěných desek na jedno upnutí. Vyvíjíme CNC dřevoobráběcí stroje pro výrobu dveří a zárubní, oken a do komplexních truhlářských dílen. CNC stroje na dřevo vyrábíme vždy na zakázku podle požadované specifikace ze strany zákazníka. Přizpůsobíme celé provedení včetně pracovní plochy, výkonu stroje a výbavy CNC na dřevo. Vyrábíme, prodáváme a poskytujeme servis. Mezi nejvíce poptávané stroje patří fréza, obráběcí centrum, olepovačka hran, CNC soustruh na dřevo nebo velkoplošná pila. Pokud sháníte kvalitní stroj, neváhejte se na nás obrátit. Vyrábíme i stroje na zakázku.

Mám zájem o dřevoobráběcí stroj

Jaké dřevoobráběcí stroje vyrábíme?

V první řadě je potřeba zmínit, že nejsme sériovou výrobou dřevoobráběcích strojů. Všechny CNC na dřevo přizpůsobujeme podle specifikace požadavků ze strany zákazníka. Máme výhodu, že jsme český výrobce strojů a pokud je to technicky proveditelné, Vaše přání k dané aplikaci CNC stroje rádi implementujeme přímo do Vašeho dřevoobráběcího stroje. Obecně se ale naše nabídka skládá z CNC frézy na dřevo neboli také obráběcího CNC routeru. Jedná se o portálovou frézku, která je vhodná k obrábění dřevěných i jiných deskových materiálů. Dalším často poptávaným strojem je celé obráběcí centrum. To může mít několik os a lze ho vybavit několika nástroji, včetně řezací pily a speciálních fréz. S tímto dřevoobráběcím centrem jste schopni na jedno upnutí obrobit dřevěný polotovar z více stran a hran. Pracovní plocha tohoto CNC na dřevo je zakrytá pro bezpečnost obsluhy stroje a také pro lepší odsávání pilin a prachu.

Dřevoobráběcí CNC stroje

Dalším velmi užitečným CNC strojem na dřevo je soustruh. Ten můžeme vyrobit v různých provedeních společně s poháněnými nástroji. CNC soustruh na dřevo může být vybaven hydraulickým sklíčidlem na upínání dřeva a na přání dokáže rovněž materiál brousit. S tímto dřevoobráběcím strojem budete schopni vyrábět například dřevěné nohy k židlím a stolům, různá dřevěná víčka nebo ozdobné předměty a samozřejmě spousty dalšího. Možnosti aplikace dřevoobráběcího soustruhu jsou nesčetné. Krácení dřevěných desek můžete provádět na velkoplošných CNC pilách nebo můžeme vyrobit CNC pilu na zakázku. Komplexní nabídku CNC strojů na dřevo uzavírá olepovačka hran, žádaná především v truhlářských průmyslech jako jsou výroby dveří a zárubní, případně oken. Nejvíce je ovšem olepovačka hran potřebná při výrobě nábytku. Výše je pouze výčet námi vyráběných strojů. Není pro nás ovšem problém navrhnout a vyvinout CNC na dřevo podle unikátního zadání. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit a poptejte u nás CNC stroj, který zrovna potřebujete.

Nabídka CNC na dřevo

Pro přehlednost níže naleznete naší nabídku CNC na dřevo podle jednotlivých kategorií a použití dřevoobráběcích strojů. Určitě se nejedná o komplexní produktovou řadu pro všechny typy CNC strojů. Specializujeme spíše na technicky složitější řešení. V rámci naší nabídky nenabízíme stroje, které nejsou řízené počítačem jako jsou standardní frézy na dřevo, soustruhy nebo obyčejné dělící pily. Jako český výrobce strojů a zařízení jsme spíše zaměřeni na technologické inovace a vyšší produktivitu dřevoobráběcích CNC strojů. Proto vyrábíme a vyvíjíme pouze CNC stroje podle moderních trendů a nejnovějších možností. Základní typy strojů na dřevo jsou popsány níže:

CNC fréza na dřevo

Velmi rozšířený portálový stroj určený na obrábění dřevěných desek. V základním provedení má CNC fréza na dřevo 3 osy s libovolnou pracovní plochou a zdvihem v ose Z. Již v základní výbavě frézy na dřevo je výkonné odsávání třísek a prachu, které je umístěné v těsné blízkosti pracovního nástroje a zachytává tak maximální množství dřevěného odpadu. Vysokou produktivitu zajišťuje dostatečně silné vřeteno s možností automatické výměny nástrojů až na 64 fréz. V nadstavbě může mít naše CNC fréza na dřevo také 4. osu nebo může mít 3D pracovní hlavu. V takovém případě jde již o maximálně profesionální CNC stroj na dřevo. Dřevěné desky jsou na pracovní plochu přichytávány vakuově výkonnou vývěvou. Z těchto desek lze následně řezat tvary a srážet hrany některou z tvarových fréz. Na přání není problém tento dřevoobráběcí stroj vybavit některým upínacím přípravkem na speciální aplikace.

Dřevoobráběcí centrum

Na rozdíl od frézy na dřevo se jedná o komplexnější stroj, který se hodí do všech typů truhlářských provozů na výrobu nábytku a kuchyní. Spektrum dřevoobráběcích center je velmi pestré, jelikož je zde mnoho aspektů a prvků, které individuálně přizpůsobujeme. V základním provedení má centrum 3 osy a více nástrojů. V případě přidání 4. osy nebo poháněného bočního nástroje, je možné na jedno upnutí obrobit dřevěnou desku a rovnou vrtat nebo frézovat do hrany desky. V případě rozšířeného dřevoobráběcího centra je tento CNC stroj na dřevo vybaven i pilovým kotoučem na řezání dřevěných desek. Ovládání je velmi intuitivní a snadné pro obsluhu CNC stroje. Pokud zrovna sháníte ideální obráběcí centrum, neváhejte nás kontaktovat.

CNC soustruh na dřevo

Stroj, který je vhodný na obrábění dřevěných kulatin nebo hranolů. Jedná se o 3D dřevoobráběcí stroj, který s sebou přináší spousty možností na mnoho aplikací. CNC soustruhy na dřevo ocení truhláři vyrábějící například stoly a židle. Tím ale uplatnění tohoto CNC stroje na dřevo nekončí. Vzhledem k tomu, že se nemusí jednat pouze o jednoduchý soustruh, můžeme vyrobit CNC stroj i včetně možností frézování a broušení dřeva. Díky tomu jste schopni obrobek opracovat na jedno upnutí do finálního stavu. V rámci individuální konfigurace můžete mít poháněné nástroje, hydraulické sklíčidlo i koníka. Záleží jen na Vás a Vaší aplikaci, co vše od tohoto univerzálního obráběcího stroje potřebujete.

Velkoplošná CNC pila

Jak již název napovídá, slouží k dělení velkých dřevěných desek podélným způsobem. Přizpůsobíme Vám velikost CNC velkoplošné pily a sílu prořezu, která začíná na 60 mm. Jde o velmi tichý a produktivní dřevoobráběcí stroj, který může mít za příplatek automatický zakladač materiálu. S touto velkoplošnou CNC pilou máte možnost regulovat tlak trámce a samozřejmě také tlak kleštiny. Díky výkonným motorům (7 kW a více) můžete dosahovat rychlosti řezu až 80 m za minutu. Délka řezu CNC velkoplošné pily je až 5 metrů. Není problém velkoplošnou pilu přizpůsobit Vašim parametrům.

Olepovačka hran

CNC stroj vhodný pro práci a úpravu dřevěných desek. Olepovačku hran Vám můžeme vyrobit jednostrannou nebo dvoustrannou. V každém případě máte možnost přizpůsobit si rychlost olepovačky hran v daném rozmezí podle typu olepování a daného materiálu. Garantujeme vysokou produktivitu olepovaček hran. V rámci procesu olepování nejprve dochází k frézování hrany do dokonalého povrchu k lepení. Dále olepovačka hrany předehřívá, aby se lepidlo lépe nanášelo na povrh. Na přání Vám toto CNC na dřevo vyrobíme s možností změny rádiusu. Olepování hrany tak nemusí probíhat pouze v rovině.

Možnosti přizpůsobení dřevoobráběcího stroje

Jak již zde zaznělo, dřevoobráběcí stroj přizpůsobíme Vašim požadavkům. Na začátku nás bude zajímat Váš konkrétní produkt, který máte v plánu na CNC stroji na dřevo obrábět. Následně Vám můžeme doporučit vhodnou technologii a výkon CNC na dřevo, případně i Vy můžete mít jasnou představu o stroji. V takovém případě Vám vyjdeme maximálně vstříc. V rámci našich služeb přijedeme zaměřit prostoru, kde by se stroj měl následně nacházet a pobavíme se o Vaší představě. Posléze jsme schopni přizpůsobit následující:

  • Velikost pracovní plochy pro obráběné dřevo
  • Výkon dřevoobráběcích strojů podle požadovaného zatížení
  • Provedení celého CNC stroje na dřevo včetně implementace speciálních požadavků
  • Zajištění dostatečného odsávání třísek a pilin včetně koše
  • Případné zapojení do Vašeho stávajícího odsávacího systému
  • Zajištění pracovních nástrojů včetně speciálních fréz nebo například brusek
  • Vyvineme CNC stroj zcela od začátku včetně konstrukce a výbavy podle technologického požadavku

Ovládání CNC stroje na dřevo

Jak již název CNC napovídá, jedná se o stroje řízené počítačem. Všechny naše dřevoobráběcí stroje jsou ovládané výkonným počítačem s Windows 10. Díky tomu je lze připojit snadno do firemní sítě a sdílet podklady pro obrábění přímo z počítače Vašeho technologa. Rovněž se můžeme k CNC strojům na dřevo přihlásit vzdáleně a řešit případné problémy s nastavením stroje. Již ve standardní výbavě CNCčka je softwarové vybavení jak pro tvorbu obráběcích programů, tak software pro ovládání stroje. Pokud jste zvyklí na některý CAD software, není problém s ním zajistit vzájemnou kompatibilitu. Většinou je ovládání CNC strojů na dřevo řešeno dotykovou obrazovkou doplněnou pár hardwarovými tlačítky. Samozřejmostí jsou také bezpečnostní prvky jako je STOP tlačítko nebo v některých případech i světelné závory. V případě CNC stroje na dřevo včetně automatické výměny nástroje lze lehce volit mezi nástroji a dřevoobráběcí CNC stroj po stisknutí tlačítka sám frézu ve vřetenu vymění. V případě zájmu Vám celé ovládání stroje předvedeme a není problém připravit obrábění přímo na Vašem materiálu.