Jednoúčelové stroje a zařízení

Díky konstrukčním možnostem vyvíjíme a vyrábíme jednoúčelové stroje podle zadané aplikace. Zabýváme se výrobou strojů a zařízení na zakázku. Nejprve se seznámíme s požadovaným produktem a navrhneme ve spolupráci s Vámi vhodné technologické řešení, které prezentujeme na základě modelů a technických výkresů. Vývoj a výroba CNC jednoúčelových strojů je pro nás výzva, kterou vždy přijímáme maximálně zodpovědně. Vyvíjíme CNC stroje hlavně pro aplikace, kde nelze použít konvenční řešení dostupných CNC strojů. Na vývoji strojů a zařízení úzce spolupracujeme se zákazníkem a řešíme jeho představy a potřeby. Samotná výroba podléhá kontrolám z naší strany a ze strany zákazníka, aby představa o stroji dostala reálnou podobu. Zajímají nás jednoduší stroje stejně jako sofistikovaná technická řešení.

Mám zájem o jednoúčelový stroj

Stejně jako u našich sériových CNC strojů tak i u strojů jednoúčelových dbáme na kvalitu komponentů a použitých materiálů. Klademe totiž maximální důraz při výrobě jednoúčelových strojů a zařízení na spolehlivost a životnost. Umíme implementovat dané zařízení do již fungující výrobní linky nebo vytvořit celé výrobní pracoviště včetně příslušenství. V rámci automatizace výrobních procesů mohou být součástí jednoúčelových zařízeních také roboti například na svařování nebo zakládání materiálu. Všechna řešení přizpůsobujeme na míru. Žádný z těchto CNC strojů nevyrobíme pravděpodobně dvakrát. Obohacuje nás hlavně unikátnost dané aplikace.

Jednoúčelový stroj a zařízeníPříklad aplikace jednoúčelových strojůJednoúčelový stroj Raptor

Postup u jednoúčelových strojů

 1. Analýza technologického postupu a produktu
 2. Doporučení vhodného řešení jednoúčelového stroje
 3. Vypracování cenové nabídky na konkrétní zařízení podle požadavků
 4. Výroba včetně kontroly ze strany zákazníka
 5. Odsouhlasení finálního řešení
 6. Doprava a instalace na místě určení
 7. Školení obsluhy a údržby CNC stroje
 8. Servis, telefonická podpora, poradenství

Před expedicí každého jednoúčelového stroje provádíme testování parametrů, přesností a rychlostí. Po splnění kontroly zařízení převážíme stroj na místo určení k zákazníkovi a následně provádíme instalaci stroje a příslušenství včetně školení obsluhy. Na všechny jednoúčelové stroje držíme záruční i pozáruční servis včetně telefonické a technické podpory. V případě zájmu můžete volat na číslo +420 721 952 018 nebo psát na vyroba@raptor-cnc.com

Příklad aplikací

 • Svařovací robot (TIG, MIG, laserové svařování...)
 • Šroubovací stroje
 • Různé typy podavačů a třídičů
 • Testovací zařízení
 • Měřící zařízení
 • Lepení, mazání, řezání
 • Lisovací stroje
 • Manipulace (produktů, materiálu, komponentů...)
 • Mnoho dalšího

Všechny příklady širokých možností použití strojů a zařízení se nedají samozřejmě popsat. Výše je jen malá představa možností aplikací. My jsme samozřejmě schopni Vám vyvinout stroj, případně celou výrobní linku podle speciálního požadavku. Obraťte se na nás a přesvědčte se o našich kvalitách. Všechny stroje a zařízení se snažíme vyrábět za přijatelnou cenu, aby návratnost investice byla pro Vás co nejrychlejší a životnost jednoúčelových strojů co nejdelší.

Výroba stojů a zařízení

K výrobě jednoúčelových zařízení přistupujeme trochu odlišně než u CNC strojů z naší sériové nabídky. Sice každý typizovaný stroj stavíme podle přání zákazníka, ale na základě zkušeností se strojem z dřívější produkce známe přesné postupy a techniky k jejich konstruování. U těchto strojů je přístup k výrobě tvořen hlavně produktem a zákazníkem, který většinou zkušenosti se svou produkcí má. V první řadě přichází návrh řešení CNC stroje a následné odsouhlasení zákazníkem. Při výrobě zařízení počítáme s komplikacemi technického rázu hned na začátku, jelikož se nejčastěji jedná o zcela unikátní aplikaci. Jde ale o menší překážky, které po troše úsilí překonáváme. Nejvyšším oceněním pro nás jako výrobce jednoúčelových strojů a zařízeních je fungující stroj sloužící spokojenému zákazníkovi.

Co to je jednoúčelový stroj?

Je to takový stroj, který je přesně určen na jeden výrobní proces a většinou slouží k výrobě pouze jednoho produktu či produktové řady. Do této kategorie spadá například CNC vrtačkaJednoúčelové stroje jsou velmi často implementovány do výrobních linek, kde jsou součástí celého výrobního procesu. Jak už z názvu vyplývá, jednoúčelový stroj má jednu funkci. Dost často se tedy stane, že takový stroj je zcela unikátní a druhý stejný nenajdete. Při vývoji stroje nebo zařízení se tedy velmi intenzivně spolupracuje se zákazníkem, který je nositelem požadavku na fungování stroje. V případě potřeby je možné vyrobit celou výrobní linku, která v sobě bude zahrnovat více jednoúčelových strojů a každý z nich bude zaměřen na jeden výrobní úkon. Dohromady vytvoří řetězec výrobních procesů, na jehož konci je výsledný produkt.

Poptat jednoúčelový stroj

Raptor Technologies - český výrobce a prodejce strojů