Jednoúčelové stroje a zařízení

Díky konstrukčním možnostem vyvíjíme a vyrábíme jednoúčelové stroje podle zadané aplikace. Zabýváme se výrobou strojů a zařízení na zakázku. Nejprve se seznámíme s požadovaným produktem a navrhneme ve spolupráci s Vámi vhodné technologické řešení, které prezentujeme na základě modelů a technických výkresů. Vývoj a výroba CNC jednoúčelových strojů je pro nás výzva, kterou vždy přijímáme maximálně zodpovědně. Vyvíjíme jednoúčelové stroje hlavně pro aplikace, kde nelze použít konvenční řešení dostupných CNC strojů. Na vývoji jednoúčelových strojů a zařízení úzce spolupracujeme se zákazníkem a řešíme jeho představy a potřeby. Samotná výroba podléhá kontrolám z naší strany a ze strany zákazníka, aby představa o jednoúčelovém stroji dostala reálnou podobu. Zajímají nás jednoduší stroje stejně jako sofistikovaná technická řešení.

Mám zájem o jednoúčelový stroj

Stejně jako u našich sériových CNC strojů tak i u strojů jednoúčelových dbáme na kvalitu komponentů a použitých materiálů. Klademe totiž maximální důraz při výrobě jednoúčelových strojů a zařízení na spolehlivost a životnost. Umíme implementovat jednotlivé zařízení do již fungující výrobní linky nebo vytvořit celé výrobní pracoviště včetně příslušenství. V rámci automatizace výrobních procesů mohou být součástí jednoúčelových strojů také roboti například na svařování nebo zakládání materiálu. Každé jednotlivé řešení jednoúčelového stroje přizpůsobujeme na míru. Žádný z těchto CNC strojů nevyrobíme pravděpodobně dvakrát. Obohacuje nás hlavně unikátnost dané aplikace.

Postup u jednoúčelových strojů

 1. Analýza technologického postupu a produktu
 2. Doporučení vhodného řešení jednoúčelového stroje
 3. Vypracování cenové nabídky na konkrétní zařízení podle požadavků
 4. Výroba včetně kontroly ze strany zákazníka
 5. Odsouhlasení finálního řešení
 6. Doprava, instalace jednoúčelového stroje a zařízení na místo určení
 7. Školení obsluhy a údržby CNC stroje
 8. Servis, telefonická podpora, poradenství

Před expedicí každého jednoúčelového stroje provádíme testování parametrů, přesností a rychlostí. Po splnění kontroly zařízení převážíme stroj na místo určení k zákazníkovi a následně provádíme instalaci stroje a příslušenství včetně školení obsluhy. Na všechny jednoúčelové stroje držíme záruční i pozáruční servis včetně telefonické a technické podpory. V případě zájmu můžete volat na číslo +420 721 952 018 nebo psát na vyroba@raptor-cnc.com

Příklad aplikací jednoúčelového stroje

 • Svařovací robot (TIG, MIG, laserové svařování...)
 • Šroubovací stroje
 • Různé typy podavačů a třídičů
 • Testovací zařízení
 • Měřící zařízení
 • Lepení, mazání, řezání
 • Lisovací stroje
 • Manipulace (produktů, materiálu, komponentů...)
 • Mnoho dalšího

Všechny příklady širokých možností použití jednoúčelových strojů a zařízení se nedají samozřejmě popsat. Výše je jen malá představa možností aplikací. My jsme samozřejmě schopni Vám vyvinout stroj, případně celou výrobní linku podle speciálního požadavku. Obraťte se na nás a přesvědčte se o našich kvalitách. Všechny stroje a zařízení se snažíme vyrábět za přijatelnou cenu, aby návratnost investice byla pro Vás co nejrychlejší a životnost jednoúčelových strojů co nejdelší.

Výroba jednoúčelových stojů a zařízení

K výrobě jednoúčelových strojů přistupujeme trochu odlišně než u CNC strojů z naší sériové nabídky. Sice každý typizovaný stroj stavíme podle přání zákazníka, ale na základě zkušeností se strojem z dřívější produkce známe přesné postupy a techniky k jejich konstruování. U jednoúčelových strojů je přístup k výrobě tvořen hlavně produktem a zákazníkem, který většinou zkušenosti se svou produkcí má. V první řadě přichází návrh řešení jednoúčelového stroje a následné odsouhlasení zákazníkem. Při výrobě zařízení a jednoúčelových strojů počítáme s komplikacemi technického rázu hned na začátku, jelikož se nejčastěji jedná o zcela unikátní aplikaci. Jde ale o menší překážky, které po troše úsilí překonáváme. Nejvyšším oceněním pro nás jako výrobce jednoúčelových strojů a zařízeních je fungující stroj sloužící spokojenému zákazníkovi.

Co to je jednoúčelový stroj?

Je to takový stroj, který je přesně určen na jeden výrobní proces a většinou slouží k výrobě pouze jednoho produktu či produktové řady. Jednoúčelové stroje jsou velmi často implementovány do výrobních linek, kde jsou součástí celého výrobního procesu. Jak už z názvu vyplývá, jednoúčelový stroj má jednu funkci. Dost často se tedy stane, že takový stroj je zcela unikátní a druhý stejný nenajdete. Při vývoji jednoúčelového stroje se tedy velmi intenzivně spolupracuje se zákazníkem, který je nositelem požadavku na fungování stroje. V případě potřeby je možné vyrobit celou výrobní linku, která v sobě bude zahrnovat více jednoúčelových strojů a každý z nich bude zaměřen na jeden výrobní úkon. Dohromady vytvoří řetězec výrobních procesů, na jehož konci je výsledný produkt.

Raptor Technologies - jednoúčelové stroje a zařízení