CNC obráběcí stroje

Co jsou to CNC obráběcí stroje?

Pojem CNC obráběcí stroj v sobě ukrývá specializovaný stroj na třískové obrábění především kovů, ale také jsou tyto obráběcí stroje vhodné na dřevo, plast, keramiku, sklo a další. Společně s dobou náročnou na přesnost a rychlost výrobních procesů a nedostatku kvalifikovaných pracovníků se implementovalo do těchto strojů řešení v podobě ovládání počítačem - tedy CNC obráběcí stroje. Klíčem k dosažení kýžených výsledků je ovládací systém stroje a precizní zpracování garantující přesnost. U třískových obráběcích strojů můžeme rozlišovat dva hlavní pojmy a to soustružení a frézování. U soustružení dochází k obrábění rotujícího obrobku proti řeznému nástroji a tím vzniká výsledný produkt. U frézovaní je postup obrábění opačný a obrobek je statický a frézovací řezný nástroj ho pohybem opracovává do výsledného stavu. CNC obráběcí stroje patří k modernímu strojírenství a jsou stále více rozšířené.

Mám zájem o CNC obráběcí stroj

Soustruhy a frézky

Soustružnické CNC obráběcí stroje mohou být nazývány jako CNC soustruh, dlouhotočný automat, CNC soustružnické centrum, více vřetenové soustruhy, CNC multifunkční soustružnický stroj i jako obráběcí centrum ve složitějších provedeních. V takových případech stroje umějí soustružit i frézovat zároveň. Obrobek je do soustruhu upínám pomocí sklíčidla, které může hydraulické být pro snadnější manipulaci. Proti sklíčidlu je tak zvaný koník, který slouží jako podpora obrobku. Roztáčený materiál je obráběn řezným nástrojem. Nástroje mohou mít měnitelné upichovací destičky. CNC soustruhy mohou být kovoobráběcí nebo dřevoobráběcí a oba tyto typy CNC obráběcích strojů jsme Vám schopni vyrobit. Zde můžete rovnou objednat.

CNC Soustruh Raptor

Frézovací obráběcí stroje jsou nejčastěji užívány jako CNC frézka, CNC vertikální nebo horizontální frézka, CNC horizontální ale i vertikální centrum, CNC horizontální vyvrtávačka a opět u složitých víceosých zařízení, která jsou víceúčelová, a můžeme je tedy nazývat CNC obráběcími centry. K časté záměně pojmů dochází mezi frézkou a frézou. Frézka je označení pro třískový CNC obráběcí stroj a fréza je pojmenování nástroje vhodného na frézování. CNC frézka funguje na opačném principu než soustruh. Obrobek je je upnut pevně na pracovní plochy frézky a řezný nástroj je strojem polohován vůči obrobku. CNC obráběcí frézky mohou být tří osé v základní konfiguraci. Pro obrobení celého obrobku na jedno upnutí mají os více a nyní se velké oblibě těší CNC frézky pěti osé. Frézovat se dají i různé materiály jako jsou kovy (ocel, hliník, měď, mosaz) nebo třeba plasty a sklo. Frézky jsou nejvíce rozšířeným strojem.

CNC frézka Raptor

Obráběcí centra

Za obráběcí centra můžeme považovat komplexní čtyř a více-osé obráběcí stroje, které jsou schopny provádět více operací zároveň a kombinují i případně frézování se soustružením. Většinou jsou tyto CNC stroje vybaveny automatickými výměníky nástrojů pro minimalizaci zásahů obsluhy. Podle polohy obrobku mohou být obráběcí centra vertikální nebo horizontální. Již nyní je možné díky použití více os vyrábět v obráběcím centru výrobky všech tvarů či velikostí. Tato centra jsou komplexní CNC stroje, které zvládají více úkonů na jedno upnutí materiálu.

Jaké obráběcí stroje vyrábíme a dodáváme?

  • Soustruh: v různých provedeních na kov i dřevo
  • Frézka: na všechny kovy, tříosá až pětiosá
  • CNC router: v konfiguraci portálové frézky na obrábění deskových materiálů
  • Plazma: CNC obráběcí stroj sloužící k dělení kovových materiálů
  • Laserový řezací stroj: přesná technologie vláknového laseru je nejmodernější z pálicích strojů
  • Plotter: z kategorie řezacích strojů na různé materiály

Pokud vybíráte nějaký z CNC obráběcích strojů, můžeme Vám poradit na základě Vaší potřeby a Vaší aplikace. Doporučíme Vám vhodný stroj a vypracujeme Vám cenovou nabídku včetně veškerého požadovaného příslušenství. Neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Jsme český výrobce a zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem CNC obráběcích strojů na zakázku.

Raptor Technologies - český výrobce strojů