Obrábění plastů

Flexibilita profesionálního CNC stroje Raptor umožňuje bezproblémové obrábění plastů. Portálová fréza je vhodná na deskový materiál různých tlouštěk a tvrdostí plastů. Pomocí frézy na plast jste schopni vrtat, dělit nebo obrábět plast do potřebných tvarů. K tomuto CNC na plast nabízíme různé položky volitelného příslušenství. Nejčastější volbou zákazníku je automatická výměna fréz nebo pilový kotouč na dělení plastových desek. Již ve standardní výbavě je zahrnuto výkonné vřeteno a odsávání prachu a špon. Obrábění plastu může být také řízeno v pěti osách pro dosažení složitých obrobků.

Chci poptat stroj na obrábění plastů

Vzorek obrobeného plastu na CNC RaptorFréza na plast RaptorObrábění plastu na CNC routeru Raptor

Základem CNC frézy na plast je robustní konstrukce obrobeného svařence pro dosažení maximálních možných přesností polohování. Portál CNC stroje nese výkonné vřeteno, které je vhodné na obrábění plastů. V případě automatické výměny nástrojů jsou frézy na plast uloženy v zásobníku na konci pracovní plochy a na příkaz obsluhy CNC stroje dojde k výměně za další vhodnou frézu. V případě obrábění plastů není nutné frézy ani plast chladit. Máme dlouhé zkušenosti s obráběním na CNC routerech Raptor například s plexisklem, polykarbonátem, polypropylenem a dalším. Každou CNC frézu na plast vyrábíme podle požadavků zákazníka na míru. Přizpůsobíme Vám velikost pracovní plochy, výkon vřetena nebo množství pracovních nástrojů. Rovněž můžete zvolit kombinovanou pracovní hlavu vhodnou na obrábění i tenkých plastů.

Obrábění plastů na CNC fréze

Pokud se zabýváte obráběním plastů nebo i dalších materiálů, určitě se na nás neváhejte obrátit. Jsme český výrobce CNC strojů a pokusíme se vyhovět i Vašemu požadavku. V případě zájmu Vám CNC frézku na plast rádi předvedeme u nás ve výrobě. Můžeme Vám prezentovat obrábění plastu přímo na Vašem materiálu podle Vašich podkladů. Pokud obrábíte 3D materiál jako jsou například plastové trubky, také není problém vybavit CNC frézu na plast třeba rotační osou. Rádi Vám vhodnou konfiguraci doporučíme podle Vaší aplikace.