Laserový vypalovací stroj

Laserové vypalovací stroje jsou velmi efektivní na dělení kovových plechů a profilů. Lze s nimi pálit železné i neželezné kovy. Zvláště na nerezové oceli vypadá dělící řez velmi pěkně bez okují a tepelné deformace. Laserový vypalovací stroj používá k procesu dělení technické plyny jako kyslík či dusík.

Laserový vypalovací strojVypalovací laser

Nabízíme laserové stroje od českého výrobce. Jsme schopni Vám přizpůsobit provedení laseru na danou aplikaci. Můžete vybírat z různých prvků volitelné výbavy. CNC lasery Raptor Vás překvapí kvalitou a potěší cenou. Zvolit můžete různá provedení vypalovacího laseru.

Poptat laserový vypalovací stroj

Dělené materiály

Průmyslové využití pálicích strojů je velmi rozšířené, protože potřebu kvalitního výpalku k dalšímu zpracování má téměř každá kovovýroba. Velké průmyslové společnosti pracující s kovovými plechy se bez vypalovacího laseru neobejdou. Materiálů, které lze kvalitně pálit je několik:

  • Konstrukční ocel
  • Nerezová ocel
  • Hliník
  • Hardox
  • Měď a mosaz

Výkon laserového vypalovacího stroje určuje jednak maximální sílu děleného materiálu a udává také maximální řeznou rychlost. Každý z výše uvedených materiálů má jinou tepelnou vodivost a tedy i jiné limity při stejném výkonu. Kvalitu výpalku určuje především laserová hlava, které při správné nastavení řezných podmínek je schopna usměrnit dokonale paprsek na materiál.

Technologie vláknového laseru

Současné pálicí stroje používají novou technologii vláknového laseru. Svoje jméno dostávají od způsobu vedení paprsku z laserového zdroje do hlavy. Vygenerovaný paprsek vypalovacího laseru putuje skrze vlákno (kabel) do laserové hlavy, která s ním pracuje na základě optiky. Nastavení parametrů vláknového laseru je vcelku složité, ale v dnešní době funguje perfektně automatika.

Novodobé vláknové lasery mají běžně výkony od 1 do 20 kW a pokrývají tak plně poptávku po laserovém pálení. Nejčastější provedení je dvoupaletový systém s krytem pracovního prostoru. Doporučujeme současně s laserem objednat také odsavač a vyřešit si tak prašné prostředí, které u vypalování vzniká.