CNC stroje na opracování kamene

V našem sortimentu CNC strojů můžete nalézt také stroje na opracování kamene a to v různých formách. Vyrábíme obráběcí centra na kámen, formátovací mostové pily nebo třeba vrtací stroje do kamene. S našimi CNC stroji na kámen můžete opracovávat například mramor, grafit, pískovec, žulu, beton nebo třeba syntetické kameny. Výhodou těchto kamenoobráběcích strojů je jejich možnost přizpůsobení. Jako český výrobce strojů máme totiž možnost Vám přizpůsobit vše od velikosti pracovní plochy CNC frézy na kámen až po pracovní nástroje. V rámci výbavy stroje na opracování kamene můžete mít kombinovanou pracovní hlavu, která může mít vřeteno na obrábění a zároveň pilový kotouč na řezání. Především právě variabilita a kvalita provedení je největší přidaná hodnota CNC strojů Raptor pro obrábění kamene.

Poptávám CNC stroj na opracování kamene

Kámen obráběcí stroje mají velmi robustní konstrukci, která zvládne přenášet velké síly při obrábění nebo řezání na mostové pile. Zároveň stále umíme pracovat s přesností +- 0,05 mm v rámci polohování nástroje. Ten může být řízen až v pěti osáchCNC stroje na opracování kamenů mohou mít téměř libovolnou pracovní plochu, která je nejčastěji vybavena T drážkami pro případné upínací přípravky. Nástroje na kámen obráběcích strojích musí být chlazeny emulzí. Polohování CNC frézky na kámen zajišťují výkonné servomotory a převodovky. Konstrukce stroje na obrábění kamene je osazena lineárním vedením, ale nejprve ji necháváme také obrobit.

Ovládání stroje je velmi intuitivní a má mnoho chytrých funkcí. V případě vrtacích strojů do kamene je rovněž možné mít automatickou výměnu nástrojů. Používáme vodou chlazená vřetena s dostatečným výkonem i pro větší průměry vrtáků či fréz. Obecně při obrábění kamene dochází k vysoké prašnosti, kterou při určitých materiálech doporučujeme odsávat. Rádi Vám doporučíme vhodný CNC stroj právě pro Vaší aplikaci. Máme mnoho zkušeností se stroji na opracování kamene a těší nás, že se na nás stále obracíte.