Laserová řezačka Raptor

Novodobá laserová řezačka je přizpůsobena přání zákazníka. Velikost pracovní plochy, výkon vláknového laseru a výbavu řezaček Raptor si určuje sám zákazník. Jsme schopni přizpůsobit také barevné provedení a nebo přidat rotační zařízení na řezání trubek laserem. V současné době se cena laserových řezaček pohybuje kolem 1 500 000,- Kč bez DPH se slušnou výbavou.

Výhoda laserové řezačky Raptor je v modulárním přizpůsobení, které lze v budoucnu rozšiřovat. Lze tedy následně zvětšit pracovní plochu stávajícího zařízení nebo přidat osu na profily až po určitém čase. Primárně jsou tyto CNC stroje určeny na řezání plechů laserem. Síla materiálu je odvislá na výkonu zdroje a naopak.

Laserová řezačka na kovRaptor laserová řezačkaŘezání plechů laserem

Nejčastější jsou poptávky na 2 až 4 kW. Toto výkonové rozpětí pokryje 85% poptávané technologie. S laserovou řezačkou na kovy je možné pálit konstrukční ocel, nerez, hliník, měď a mosaz. Doporučujeme používat u tohoto pálicího stroje technické plyny pro ještě lepší výsledky. Výkonový strop je u 12 kW v případě fiber laseru.

Klasickou konstrukční ocel například s235 či s355 lze řezat jak dusíkem tak kyslíkem. Na základě použitého plynu se mění také způsob termického dělení. Nerezovou ocel či hliník vždy řezejte dusíkem.

Ovládání laserové řezačky

Klasický průmyslový počítač s dostatečným výkonem a softwarovým vybavení je základním prvkem k ovládání CNC laserové řezačky na kov. Všechny důležité a moderní funkce jsou součástí. Uživatel ocení dálkové ovládání k najíždění pozice laserové hlavy ale i k zastavování či spouštění pracovního programu.

Kamera umí sledovat přímo řez v materiálu a dává okamžitou zpětnou vazbu operátorovi. Všechny CNC stroje Raptor mají bezpečností funkce, které zabraňují zranění osob a kolizi samotného laseru. Ovládání všech funkcí je snadné a je dostupné v pěti jazycích.

Nejčastější technická specifikace

  • Pracovní plocha 3000x1500 mm
  • Výkon laserového zdroje 3 kW
  • Hlava ProCutter
  • Příkon 29 kW
  • Kryt pracovního prostoru
  • Druhý výměnný stůl laserové řezačky
  • Odsavač s filtrem

Ke každé objednávce máte dopravu, instalaci stroje, nastavení parametrizace, školení obsluhy a záruku. Doporučujeme si před koupí přijet laserovou řezačku vyzkoušet ideálně na Vašem materiálu. Výsledky jsou ale velmi uspokojující. Poptejte nás.