Oscilační nůž

Nejčastěji osazovaným nástrojem CNC plotru je oscilační nůž. Tento nástroj má totiž široké možnosti řezaných materiálů. Délkové rozpětí oscilačních nožů je od 5 mm do 120 mm a to umožňuje řezat i 10 cm vysokou pěnu. V případě potřeby může být pracovní hlava oscilačního nože ještě dovybavena přítlačným kolem, které pomáhá vakuovému stolu a zabraňuje zvedání materiálu při řezání. Plotr Raptor je v případě použití oscilačních nožů vybaven vhodnou řezací podložkou, do které může nůž zajíždět. Podložka a samotný řezací nůž mají dlouhou životnost. Nůž může být poháněn pneumaticky nebo elektricky.

Mám zájem o CNC plotr s oscilačním nožem

Oscilační nůž na CNC plotruTechnické provedení
       oscilačního nožeOscilační nůž a druhá pracovní hlava

Co je to pneumatický oscilační nůž?

Ten má vysoký zdvih oscilace nože a je vhodný na řezání gumy, kartonu, PVC, pěny, těsnění, textilu, lepenky a dalšího. V běžných provozech je schopen pneumatický oscilační nůž zvládnout 10 000 kmitů za minutu a díky této rychlosti je řez hezky čistý. Vzhledem k nárokům na dlouhou životnost všech řezacích nožů, dodáváme pouze oscilační nože z tvrdých kovů - konkrétně z wolframové oceli. Jako dodavatel celého strojního zařízení nabízíme náhradní oscilační nože za velkoobchodní ceny. V případě zájmu o takovýto stroj Vám vše rádi předvedeme osobně na prezentaci CNC plotru. Není rovněž problém stroj vybavit i druhou pracovní hlavou s odlišnou technologií. V případě potřeby řezat a zároveň frézovat jiné materiály, můžete objevit naší portálovou frézku Raptor s velkou mírou individualizace.

Přednosti oscilačního nože:

 • Možnost volby mezi elektrickým a pneumatickým nožem
 • Rychlost kmitu oscilace umožňuje velmi vysokou rychlost řezu materiálu
 • Dlouhá životnost celého mechanizmu a také samotného oscilačního nože
 • Mnoho provedení včetně opravdu dlouhých nožů, které dokáží řezat až 100 mm tlustý materiál
 • Snadná implementace na řezací stroj, kterým je právě CNC plotter
 • Možnost kombinování s ostatními řezacími noži

Ke všem našim řezacím CNC strojům dodáváme originální příslušenství a náhradní díly. Kvalitní oscilační nože vyráběné v Německu mají dlouhou životnost i na tvrdších materiálech. Výměna nožů je snadná a bezpečná. Provedení celého mechanismu je celé krytováno a k odhalení nože dochází pouze při kontaktu s materiálem. Řezací proces je tedy maximálně zabezpečen proti případným zraněním obsluhy CNC plotru. Objevte i Vy profesionální provedení řezacích strojů Raptor s oscilačními noži německé kvality. Jsme český výrobce strojů a zařízení Raptor Technologies.