CNC laserový řezací stroj

Před časem jsme se pustili do stavby CNC laserového řezacího stroje Raptor. Požadavek ze strany zákazníka je také na vybavení CNC laseru čtvrtou řezací osou, kde bude zákazník řezat trubky o průměru až 220 mm. Laserový řezací stroj stavíme na robustní konstrukci ocelového svařence, který následně necháváme obrábět na velké portálové frézce. Vláknový laser má výkon 3 kW a je vybaven laserovou procesní hlavou s automatickým ostřením. Pracovní prostor má rozměry 3050x1550x200 mm. Plocha se skládá z blízko poskládaných voštin a portál CNC laserového řezacího stroje má hliníkovou konstrukci, což snižuje jeho hmotnost a zvyšuje rychlost pohybu pracovní hlavy laserového stroje. Vlákno z fiber laseru je vedeno širokým kabelovým řetězem s dostatečnou vůlí.

Zajímá mě CNC laserový řezací stroj

Základna CNC laserového řezacího stroje4. osa laserového
       řezacího stroje na trubkyKvalitní zpracování CNC laserového řezacího stroje

Provedení laserového řezacího stroje

Po obrobení celé konstrukce včetně portálu laserového řezacího stroje, jsme lože osadili lineárním vedením a velmi rychlými servomotory Panasonic. Zrychlení CNC laseru dosahuje své maximální hodnoty na 1,5 G a rychlost polohování může být až 140 metrů za minutu. Jedná se o velmi produktivní laserový řezací stroj a proto má dva výměnné stoly, kdy není třeba ztrácet tolik času při nakládání a vykládání materiálu z řezacího laseru. Lehká procesní hlava laserového stroje LightCutter má automatické ostření ohniska a dosahuje krásně čistého řezu i u menších děr. Zákazník s tímto CNC laserovým řezacím strojem chtěl řezat především nerezovou ocel, hliník ale i měď. Trubky ovšem pouze z nerezu. S výkonem vláknového laseru 3 kW je možné řezat i 20 mm tlustý plech z klasické oceli. Celý laserový stroj je z důvodu bezpečnosti krytován a u výměnných stolů jsou optické závory. U nás v Raptor Technologies má bezpečnost vždy prioritu.

Vzorek výpalku z CNC laserového řezacího strojeLaserový stroj a výpalek z mědiUkázka pálení nerezu s laserovým řezacím
       strojem

Po dokončení stroje jsme zajistili se zákazníkem předávací zkoušky a s výsledkem byli všichni spokojeni. Docílili jsme toho za použití kvalitních komponentů a laserové technologie od předního světového výrobce. Díky velmi kvalitnímu zpracování můžeme poskytovat na všechny naše laserové řezací stroje záruku tři roky. Výhoda je také především v kompaktnosti celého provedení, kdy veškerá technologie včetně laserového zdroje a chlazení je umístěna právě uvnitř CNC laseru. Pro usnadnění práce obsluhy řezacího stroje jsme tento laser vybavili automatickým mazacím systémem všech pojezdů. Obsluha laserového řezacího stroje pouze hlídá stav hladiny maziva.

Ovládací rozhraní CNC laserového řezacího stroje

Jelikož se jedná o velmi moderní a přesný laserový stroj, jeho ovládání je rovněž velmi intuitivní, pokročilé a má mnoho chytrých prvků. Úplným základem je automatické rozmístění výpalků na plech k minimalizaci kovového odpadu z laserového řezacího stroje. Skvělá funkce pro obsluhu řezacího laseru je automatické hledání plechů, kdy je stroj sám schopen rozpoznat velikost a umístění plechu a tomu přizpůsobit pálicí program. Celý proces sleduje obsluha pálicího stroje skrze další monitor, kde je přes kamerový obraz vidět reálný průběh řezání. Laserový stroj je vybaven několika antikolizními čidly, které v případě zjištění kolize či pouze jejímu možnému uskutečnění, upozorní obsluhujícího pracovníka skrze monitor a ten může včas reagovat. Zjistěte i Vy více o propracovanosti CNC laserových řezacích strojů z dílny Raptor Technologies. Rádi Vám vše ukážeme a zpracujeme nabídku na míru.