Nabízené plazmové zdroje

Vážení zákazníci,

abychom uspokojili vaše požadavky na přesné pálení Vašich výrobků, neustále se snažíme hledat nové postupy a komponenty, které zaručí spokojenost s našimi pálicími stroji. Jednou z těch nejdůležitějších komponent jsou plazmové zdroje umožňující pálení plazmovým obloukem s nejvyšší možnou kvalitou. Od doby našeho vzniku jsme prošli celou řadou testování na trhu nabízených zdrojů a vybrali pro Vás to nejlepší v rámci střední cenové kategorie – plazmové zdroje nesoucí název CEBORA. Mezi naše hlavní dodávané typy patří PLASMA 163 PROF ACC a PLASMA 165 PROF HQC. První ze zmíněných má systém plně digitalizovaný a je řízen mikroprocesorem CPC, který řídí důležité funkce a společně se silovou částí obvodu (třífázový fázový transformátor, tlumivka, IGBT tranzistor) přináší výbornou kolmost řezu, ostré rohy a minimum okují. Jako zplazmovací médium lze použít stlačený vzduch – použitý v 95 % případů nebo technický dusík N2 určený k dělení tenčích materiálů.

Maximální výkon 160 A umožňuje řezat uhlíkové oceli do tloušťky 45 mm. Žárupevné oceli a CrNi oceli s mírným snížením. Pokud byste chtěli opravdu čistý řez, výrobce doporučuje optimální tloušťku řezu do 38 mm. Pro zvýšení bezpečnosti a předejití havárii hlavy hořáku (např. maximální opotřebení elektrody) je stroj vybaven unikátním systémem CEBORA CHECK pro kontrolu stavu zařízení. Při poruše se na hlavním displeji vypíše chybová hláška odpovídající konkrétní chybě a obsluha stroje má tak výrazně ulehčenou práci v hledání příčiny.

Stroj je určen do kovodělných výrobních provozů, kde je klade na vysokou kvalitu řezu při vysokém řezném výkonu. Pokud by Vaše plazma dosahovala větších rozměrů, lze jistě doporučit zapalovací jednotku HV 16, jenž umožňuje umístění zdroje až 22 metrů od hořáku při nezměněné jakosti řezání. K požadavkům na zvýšenou rychlost řezu lze z nabízeného příslušenství využít vodou chlazený hořák CP 200.

Druhá zmíněná PLASMA 165 PROF HQC je mimořádně výkonná při dělení kovů v rozmezí 3 – 20 mm (pro požadavek na řezání tenčích materiálů (0,5 – 3 mm) se používá speciální tryska o průměru 0,8 mm). Tento zdroj je vybaven tou nejmodernější technologii a v některých parametrech se blíží v kvalitě řezu LASERU s výrazně nižšími pořizovacími náklady.

Zdroj 163 ACC Zdroj 165 HQC
PLASMA 163 PROF ACC PLASMA 165 PROF HQC

Pro více informací a pomoc při výběru správného zdroje nás neváhejte kontaktovat.

Tým Raptor Technologies

(Zdroj: www.hstcebora.cz)